Jak zacząć ćwiczyć na siłowni

Strona główna     Jak zacząć ćwiczyć na siłowni

Zdaję sobie sprawę, że podjęcie decyzji o wizycie na siłowni może być dla Ciebie trudne, trzeba wyjść ze swojej dotychczasowej strefy komfortu, pokonać lęk przed nieznanym – zwłaszcza jeśli to Twój pierwszy kontakt z klubem fitness czy typową siłownią.

Zaczynając od wyboru miejsca, stroju, najlepszego czasu na treningi, aż po samo przekroczenie progu będę przy Tobie, pamiętaj – każdy kiedyś zaczynał, ale nie każdy miał taki komfort jaki ja Tobie oferuję.

Oprowadzę Cię po klubie, podpowiem jakie godziny treningów są najlepsze i dlaczego, a także przeprowadzę z Tobą konsultację treningową by ustalić Twój cel treningowy.

Moje doświadczenie i umiejętności pomogą wybrać najlepszy zestaw ćwiczeń dla Ciebie – nauczę wykonywać je poprawnie i z korzyścią dla Twojego ciała, ponieważ nieumiejętne forsowanie mięśni kończy się kontuzjami, a te potrafią zniechęcać. 

Pamiętaj, każdy powód jest dobry by do mnie zadzwonić i spotkać się na siłowni – bo ruch to zdrowie!

A teraz kilka praktycznych wskazówek:

Niezbędne rzeczy, które powinnaś/powinieneś mieć ze sobą na pierwszym treningu :

1. Strój sportowy

Wygodny strój sportowy zapewni Ci komfort podczas wykonywania ćwiczeń oraz sprawi, że trening będzie efektywny.

– Spodenki sportowe czy leginsy oraz przewiewna koszulka będą doskonałym wyborem, ponieważ nie będą krępowały ruchów, a dodatkowo sprawią, że nadmiar „soków treningowych”, czyt. potu będzie swobodnie odparowywać z ciała J

– wygodne obuwie – postaw na obuwie sportowe – trening w niedopasowanym lub niedostosowanym do aktywności fizycznej obuwiu może spowodować bóle stóp lub kręgosłupa co w konsekwencji zniechęci Cię do ćwiczeń lub co gorsza uniemożliwi Ci osiąganie satysfakcji i zadowolenia z treningów.

2. Woda

Niezbędny element każdego efektywnego treningu.

Podczas treningu wydalamy wodę wraz z potem i wydychanym powietrzem, bywa, że sa to spore ilości – nawet do kilku litrów w trakcie  treningu, w zależności od tego jaki wysiłek wykonujemy.

A już kilku procentowe odwodnienie organizmu obniża naszą wydolność podczas wysiłku o około 10%, dodatkowo spowalnia się proces regeneracji potreningowej i efektywności treningu.

Dlatego też podczas każdej wizyty na siłowni, nie zapominaj o butelce wody, która uzupełni płyny utracone podczas wykonywania ćwiczeń.

3. Ręcznik

Aby trening przebiegał w komfortowych warunkach warto mieć ze sobą ręcznik sportowy, dzięki któremu wykonywanie ćwiczeń np. na ławeczce treningowej zapewni Ci większą higienę.


4. Dobre nastawienie

To jedna z najważniejszych kwestii.

Pomimo, że trening wyciśnie z Ciebie „siódme poty” i czasami będzie Ci ciężko wrócić do domu o własnych siłach, nie zapominaj po co tu się zjawiłaś/-eś.

Jeśli zdecydowałaś/-eś się podjąć wysiłek, by stworzyć jeszcze lepszą wersję siebie, odniosłaś/-eś sukces – jest wielu, którzy tylko o tym mówią, ale nie podejmują kroków by to realizować, a nic nie motywuje bardziej, niż satysfakcja z pokonywania własnych słabości.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ